Откриване на рекламна агенция

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

vilian

Откриване на рекламна агенция

Мнениеот vilian » 26 фев 2015, 12:48

Здравейте, имам следния въпрос. Искам да отворя рекламна агенция, но ме интересува как стои въпроса със закупуване на лицензите за програмите CorelDraw, Illustrator, Photoshop. Откъде мога да закупя, колко струва, а каква е санкцията ако няма лицензи на някои програми?
Ще съм много благодарен, ако ми дадете такава информация! Хубав ден!
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 26 фев 2015, 15:13

Отзад напред:
1. Ако някой продукт се ползва в къщи за развлечение и проби, въпреки че не е по буквата на закона, би могло да не се купува лиценз и вероятността от фал е почти нулева. Но в РА или друг вид бизнес, независимо от мащаба, е хазартно да се работи с крадени неща. Ако оставим моралната страна на въпроса, при констатация на програми без фактура за закупен лиценз се отнемат компютрите и се съставя акт за нарушение, за което после се налага някаква глоба. Като при нарушение на правилата за движение.
2. Лицензи може да се купят от дистрибутори на съответните продукти или онлайн от сайта на производителя. За второто понякога възникват спорове.
Най-изгодно е лиценз да се вземе заедно с хардуеър, примерно скенер, таблет и др. неща, които се продават в комплект с програмата. Обикновено тези версии не са последните и/или версията е орязана, примерно Corel Essentials. Потърсете такива оферти в нета и вижте дали евентуално липсващите неща са нужни за Вашата работа. Ако е допустимо се възползвайте от някоя такава оферта - за стотина лв ще се сдобиете с небезполезен уред + желаната програма.
vilian

Мнениеот vilian » 26 фев 2015, 16:10

Благодаря за отговора и съвета!

Върни се в “Обмяна на опит”