Изработка на лицеви радиопанели

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

trakon

Изработка на лицеви радиопанели

Мнениеот trakon » 13 дек 2014, 00:16

Здравейте, първо искам да ви поздравя за услугите , които предлагате и които най-вероятно ще ми потрябват.
Опитвам се да изработя лицеви радиопанели подобни на тези на радиата
в колите. Материала на който съм се спрял за сега е тънък прозрачен плексиглас 2 мм. От него е необходимо да се изрежат правоъгълни панели, като след това на всеки панел да се разпробият кръгли и правоъгълни отвори през които да преминат бутони и потенциометри.
Накрая панела трябва да се напечата от едната страна с черен основен фон и надписи с бели букви (които да означават функциите на отделните бутони. Ако не може да се печата директно на плексигласа, алтернативен вариант е да се напечата прозрачно ПВЦ фолио (черен фон+бели надписи), което да се постави зад плексигласа. Зад панела ще поставя подсветка, така яе белите надписи да светят нощно време.
Предлагате ли услугите описани в тази изработка , по-конкретно се интересувам за магазина в Стара Загора.
Ако не предлагате самата изработка, какви от вашите материали бихте ми предложили да закупя като най-подходящи за изработка на описаните панели
Благодаря и поздрави
З. Тодоров.
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 13 дек 2014, 21:29

Благодаря за запитването!
В магазина в гр.Стара Загора предлагаме материали, а не услуги. Затова е "магазин" :wink:
Описаното изделие би могло да се изреже на лазер. Може и на рутер, но квадратните отвори ще имат закръгление на ъглите R=1 ~ 1.5мм в зависимост от употребения фрезер.
Печатът може да се реализира директно на гърба на плексигласа, огледален образ, с УВ флатбед принтер, който има и бяло мастило. Така мастилото ще бъде защитено по най-добрия начин. Повечето модели принтери имат бял цвят. Може да се печата и на лицето на плексигласа, но тогава задължително трябва да се лакира.
Стикер от бяло фолио на гърба с огледален печат е още един вариант.
При печат/лепене на гърба трябва да се види дали ръбчетата на отворите и габарита, които остават видими, няма да развалят вида на изделието. Лазерът дава полирани ръбове, рутерът изисква третиране на ръбчетата с полировачка (с пламък).
Възможно е обрязване преди печат или след печат. С това, както и със светопропускливостта на панела трябва да се експериментира при майстора.
Консултирайте се в магазина със Сашо или Ева да препоръчат подходящ изпълнител.
За колко бройки става дума и всички те еднакви ли са по размер и като печат?
Като се замисля, ако се печата на лицето (в този случай може и на сито) само с черно мастило върху бял опал плексиглас ще се опрости задачата, светопропускливостта е гарантирана и гладкостта на срезовете няма да е от значение.
trakon

Мнениеот trakon » 14 дек 2014, 09:33

И аз благодаря за компетентния отговор. Първоначално пет пробни панела ще се изработят - два абсолютно еднакви и три индивидуални. Ако евентуално се назъбят малко ръбчетата на отворите, съм предвидил самите бутони да са с винтове и периферийки отгоре, които леко ще припокриват отвора. От това което казвате, май 'дявола не е толкова черен' , просто аз съм доста неуверен с дизайна , дотолкова че не знам даже какъв фаил да занеса на майстора.
Поздрави.

Върни се в “Обмяна на опит”