Цялостно облепяне на МПС с двуцветно фолио

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

Grizoo

Цялостно облепяне на МПС с двуцветно фолио

Мнениеот Grizoo » 19 сеп 2013, 00:49

Здравейте,
Решил съм да облепя изцяло колата си вместо да я пребоядисвам. Идеята ми е да бъде два цвята(половината синьо, а другата черен карбон). Кое е най-качественото фолио което може да закупя от Вас? Също така ме интересува ако има детайли по колата на които е използван грунд дали ще пречи на качественото залепване и предлагате ли услугата да облепите колата на територията на София?
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 19 сеп 2013, 19:56

Отзад напред: не облепяме коли, доставяме материалите (че е по-лесно!) Задачата изисква майсторлък и ако не сте го правили, добре е да потърсите човек с опит.
Коже да се съчетаят фолиа с различни цветове и десен, няма проблем. Комбинацията от цветове е по Ваш вкус. Технически съвет: нека даден цвят да покрива целия елемент на колата (капак, калник, врата), по-добре да няма слепване на няколко цвята един върху друг - един до друг не става, а припокриването е кофти.
Нужното качество на фолиото се определя от приложението, то не е самоцел и цената не е точно мерило. За елементите с много издути или вдлъбнати повърхности е добре да се използва каст фолио - то се разтяга най-много без след това да се свива от остатъчно напрежение. Препоръчвам серия 751С на Орафол със 108 цвята.
Карбонът на Орафол също е каст, но е скъпичък. Вижте го в ценоразписа. Ако облепяните повърхности не са толкова крива може да се ползва китайският полимерен карбон STICK.
Успех!

Върни се в “Обмяна на опит”