Въпрос за лазерно изрязване на кожа

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

steffaka

Въпрос за лазерно изрязване на кожа

Мнениеот steffaka » 01 фев 2013, 17:40

Здравейте ! От скоро работя в обувна фирма,като работата ми се състой в това,да изрязвам различни орнаменти и детайли върху кожа ! Проблемът ми е в това,че при изрязването на кожата,по вътрешните стени(там,където е изрязано),се получава опушване,което след това зацапва кожата ! Намалил съм лазера(който е със 100 ватова лампа),до 10-12%,но ефекта продължава да е същия ! Има ли някакъв начин,да се премахне(или поне намали) това опушване ?
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 01 фев 2013, 20:30

Труден въпрос, няма царски път и трябва да се пробва комбинация от няколко мерки, които да постигнат желания ефект:
- да се ползва леща с по-голямо фокусно разстояние така че лазерният сноп да бъде с по-малък диаметър и с по-малко разсейване - да е по-близко до цилиндър, отколкото до 2 обърнати един срещу друг конуса с общ връх. Така ще се намали количеството на изпарения материал, оттам количеството на саждите и съответно опушването
- да се осигури по-добро обдухване на мястото на обработка за да се издухват саждите и газовете от изгарянето на материала
- да се пробва с други типове материал, чийто състав или импрегниращи добавки не отделят такова количество сажди/газове и то с толкова опушващ ефект. Естествено ако може да се избира между различни материали.
Консултирайте се с нашия сервизен инженер Георги Попов на 0885 954593, и той може да се сети за някой фокус.
Успех!

Върни се в “Обмяна на опит”