Драйвери за BENGAL BN 60

Режещи плотери

Модератори: SalesTalker, G.Atanasov

merdjana22

Драйвери за BENGAL BN 60

Мнениеот merdjana22 » 15 яну 2011, 11:37

Здравейте, трябват ми драйвери за Бенгал БН 60. Ундоус 7, ако е възможно, ако не може и за ХР.
Търсих по интернет и форуми, но не намерих нищо. Може и да не мога да търся добре. Прочетох че плотерът е тип EnduraCut - но и за него, никакъв успех.

Пробвах с GoCutPro - но той поддържа само Graphtec.

Ако може да ме опътите или да ми пратите драйвери, ще съм много благодарен. Или поне програма от сорта на ГоКът но за Бенгал.
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Драйвери за режещи плотери

Мнениеот Admin » 16 яну 2011, 19:21

Драйверите за всички модели режещи плотери на GCC са на нашия сайт в секцията DOWNLOAD - СОФТУЕЪР в страниците с описание на плотери на GCC http://www.microasu.com/download/gcc/soft/Bengal/
Драйверите са два файла: единият е за 32 бита ОС за различните версии на Windows, а другият - за 64 бита ОС.
Прави ми впечатление, че споменавате други модели режещи плотери. Не съм сигурен че драйверите за Бенгал ще работят с други модели плотери и обратно. Това важи най-вече за USB драйверите, много са мъхнати.
Всички плотери на GCC могат да работят с файлове в HP-GL формат, т.е. от векторната програма, примерно CorelDRAW, да се експортира .PLT файл, който да се изпрати по сериен или паралелен канал на плотера. Това е малко тромава система за работа, но е страшно удобна при дистанционна работа с плотера: плотерът се свързва към някакъв стар компютър, който служи за пощенска кутия и от него се извършва само COPY към съответния порт, на който е закачен плотерът. Така не се инсталират никакви драйвери и може да се работи с всякаква ОС и всякаква графична програма (стига да поддържа експорт в PLT формат). Освен това точността при файлове с големи размери не се влошава понеже не се използва GUI на Windows.
Обадете се в офиса в Пловдив ако искате по-подробна информация за тази опция.
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 16 ное 2011, 23:54

След няколко обаждания за проблем при инсталацията на драйверите на Бенгал установих че на инсталационния диск няма USB драйвер. Затова направих 2-3 пробни инсталации и написах една инструкцийка. Който има проблем да прочете http://www.microasu.com/download/gcc/so ... rukcia.txt

Върни се в “Режещи плотери”