откриване на рекламна агенция

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

georgi86

откриване на рекламна агенция

Мнениеот georgi86 » 04 ное 2008, 10:13

Здравейте,искам да отворя малка рекламна агенция,нямам никакъв опит,моля помогнете ми!!! Кажете ми какво трябва да имам като машини за да започна,от къде да ги купя,после консулмативите??? хартия,табели и всичко необходимо,дайте ми препоръка...съвет,какво да прявя? Как?
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 13 ное 2008, 09:34

Въпросът не е никак лесен. По принцип става все по-трудно да започне човек нов бизнес: нивото не е като преди 20години (забиеш пръчка - пиеш вино :lol: ), искат се доста средства и квалификация, има силна конкуренция навсякъде. Това не значи, че трябва да легнем и да умираме :( , просто трябва да се мисли и смята :shock: .
Не мога тук да изложа всички съображения и условия. Обадете се по телефона или заповядайте в някой наш склад/офис/магазин и ще обсъдим възможностите :wink: .
warbany

Рекламна агенция

Мнениеот warbany » 28 ное 2008, 18:34

Какво точно си решил да правиш, "всичко" е трудно за начало, пиши конкретно и според въпроса ще има и отговор.
tehnika2

за лазерния гравир

Мнениеот tehnika2 » 04 мар 2009, 16:51

Здравейте,бих искал да започна нов бизнес-лазерно гравиране върху
мемореални плочи,надгробни плочи.Можите ли да ме насочите към
марка лазерен гравир за тази цел.Благодаря ви предварително. :idea:
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 04 мар 2009, 20:40

Трудна работа: нямаме опит в тази област и не мога да помогна. Наблюденията ми са, че гравирането върху такива плочи става добре, когато материалът не е истински камък, а специален "камък", който наподобява черен гранит, но май е изработен от пресован в лепило прах. GCC пратиха мостра на такъв материал, гравирана на 60W лазер и изглеждаше прилично. Направихме проба върху истински гранит (до нас има склад за камъни и си изпросих едно парче), но резултатът не беше добър: повърхността става на кратерчете и човек трябва да има голяма фантазия за да види образ.
Това което със сигурност зная, е че китайските лазери (независимо от марката) не са добър избор при основно приложение за гравиране, защото:
- те са със стъпкови мотори и ускорението им е по-малко, а по време на гравиране каретката тръгва и спира постоянно и производителността е ниска,
- управлението на лъча в постояннотоковите лазерни тръби е "тука има, тука нема". Не може по време на гравиране мощността да се модулира примерно от 10% до 100% както това става в т.нар. "метални лазерни тръби" и това влошава градациите на цветовете в образа.
"Китайците" не отстъпват на марковите лазери при рязане (освен по цена :wink: ) но за яко гравиране летвата се вдига до груби суми от порядъка на 30 000 - 50 000 долара. Или евро.
Предлагам да обмислите механично гравиране с рутер (фреза с ЦПУ). Така може да се дълбаят релефни надписи и 3D барелефи, което на лазер не става. Всичко може да се реализира със стандартното оборудване на един CNC рутер, например JD900DSM описан на http://www.microasu.com/JiachenCNC2.htm От двумерна снимка за десетина минути се генерира 3D барелеф, набират се буквите като се задава дълбочина и др. подоробности и машината тръгва. Работи се с водно охлаждане и няма никакъв прахоляк или пушек.
Ако това решение по принцип е приемливо, пишете имайл и ще се чуем за повече обяснения. Имаме на склад 80w и 100w лазери, СNC за обработка на камък, инструменти с диамантен връх, може да изработим мостра по Ваш файл на Ваш материал.

Върни се в “Обмяна на опит”