как се сваля старо фолио

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

Teodora

как се сваля старо фолио

Мнениеот Teodora » 27 фев 2010, 15:15

Здравейте,постнах въпроса си в темата за фолиата,като не бях видяла тази тема ,но искам да ми дадете съвет,как се сваля и почиства старо фолио от коли и табели,възможно най-бързо и ефикасно :) ?
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Мнениеот Admin » 27 фев 2010, 21:11

За съжаление царски път няма!
Температурата на фолиото и основата трябва да са колкото може по-високи. Не е добра идея да работите на открито в студено време. Добре е да ползвате пистолет с горещ въздух докато белите старите надписи. Една шпатулка OLFA върши добра работа.
Остатъците от лепило почиствате с коресилин и парцал. Колкото по-ново е фолиото, толкова по-малко лепило остава. Добре е да се пробва първо дали основата не се поврежда от коресилин. Ако размекнатото лепило е много, докато се търка с парцала то става на топчета. Пак може да се ползва шпатулката, но внимателно да не се повреди боята на покритието.
Виждал съм описания на различни реактиви, за които пише че отстраняват старо лепило, но нямам личен опит и германецът, който миналата година облепи колата ни в София, сподели че не е видял читав реактив, който върши работа така, както пише в рекламата.
Teodora

Мнениеот Teodora » 01 мар 2010, 10:46

Благодаря за бързия отговор.Относно отстраняването на лепилото,пробвайте с обезмаслител,ще се учудите каква невероятна работа върши. :)
Краси Петров

чистене фолио

Мнениеот Краси Петров » 16 сеп 2010, 20:26

човече къв корселин ве ... той е на съвсем друга основа, вземи АМБ или МРТ /ама ще ти се вмирише душата чак но няма много избор :)/ или ползвай на 3М имат един спрей, ама скъпичко излиза ... общо взето неблагодарна работа ... чистил съм цял бус, 6 часа взе ми се акъла докато блесне до боя ...

Върни се в “Обмяна на опит”