Лепило за плексиглас и PVC

Въпроси и практически съвети

Модератор: SalesTalker

Aquila

Лепило за плексиглас и PVC

Мнениеот Aquila » 08 сеп 2009, 11:12

Здраейте. Интересува ме имате ли лепила, които да правят здрав шев между плексиглас и PVC(твърдо и/или разпенено).
Потребителски аватар
SalesTalker

Мнениеот SalesTalker » 09 сеп 2009, 07:52

Лепилата, които продаваме са за плексиглас към плексиглас и ПВЦ към ПВЦ.
За слепване между различни материали предлагаме универсално секундно лепило.
Колкото до здравината - трябва да направите проба...
Разнородните материали трудно се слепват здраво и трайно...
Потребителски аватар
Admin
Site Admin

Лепила от IPS за ПММА, ПВЦ, ПЕТ, винил и др. материали

Мнениеот Admin » 22 сеп 2009, 21:41

Тази седмица трябва да се получи богата гама лепила от американския производител IPS. Подробно описание има на http://www.microasu.com/IPSglue1.htm
Марка WELD-ON 16 ми се струва най-подходящото лепило за лепене на комбинацията ПММА/ПВЦ. Поне така пише на стр.7 от брошурата, където са изброени препоръчаните лепила за различни комбинации от материали http://www.microasu.com/suppliers/ips/p ... ochure.pdf Там за твърдо/разпенено ПВЦ - ПММА се препоръчва лепило марка 16.
Очаквам марка 16 да замени лепилото за ПММА на Алтуглас, марка 3 и марка 4 да заменят много от приложенията на секундното лепило като по-добра и по-евтина алтернатива.
Напълно новата марка 66 гъвкаво лепило е за слепване на платнища и банер (винил за печат).
Марка 2007 е за слепване на ПВЦ материали (без гъвкаво ПВЦ) и на непознатия за мен композитен материал Kydex.
Така се покрива цялата гама плоскости и материали за реклама. В момента нямаме личен опит с приложението на тези лепила, но съдейки по химическия състав, здравината на слепване обявена в техническите данни и реномето на производителя, очаквам клиентите да са щастливи!

Върни се в “Обмяна на опит”